Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          O mnie     │   Istnieje od 2000 roku


    Pierwsza pomoc: przegrzanieUWAGA
Skopiowanie poniższego tekstu lub zdjęć i umieszczenie na swoich stronach (w całości lub we fragmentach) jest złamaniem prawa.
więcej na ten temat

Do przegrzania może dojść jeśli wystawimy papugi na zewnątrz i nie zapewnimy im osłony od słońca. Także w klatce trzymanej na oknie wpadające przez szybę słońce może spowodować przegrzanie. W upały nawet nie wystawienie na pełne słonce może spowodować problemy, zwłaszcza jak postawimy klatkę w pobliżu nagrzanej ściany budynku. Pamiętajmy też, że papugi muszą mieć swobodny dostęp do wody.

Objawem przegrzania są trudności w oddychaniu, oddychanie z otwartym dziobem - ziajanie oraz odsuwanie skrzydeł od ciała.

Papugę z takimi objawami trzeba natychmiast przenieść do chłodnego pomieszczenia (np. do północnego pokoju). Ochłodzić papugę można spryskując ją wodą o temperaturze ok. 20 stopni - chodzi o to aby woda nie była zbyt zimna. Następnie należy podawać papudze wodę do picia.


Artykuł pochodzi z serwisu Cockatiel czyli Nimfa, ukazał się w 2005 roku.    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2013 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!