Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Dwukolorowe papugi
Taka papuga wygląda jak sklejona z dwóch oddzielnych połówek. Upierzenie, wielkość, kolor, a czasem nawet płeć są inne z prawej strony, inne z lewej. Linia podziału biegnie przez środek tułowia. Taka papuga jest fenomenem, który jest przykładem mozaicyzmu. W hodowlach ptaki o różnych połowach ciała są dość częste u papużek falistych, widziałam też taką nierozłączkę. Notowano je także u kanarków, amadyn oraz wielu innych gatunków (szczegółowe dane podaje Hollender 1944). Ptaków takich nie da intencjonalnie wyhodować (i bardzo dobrze), są one wynikiem cytologicznego przypadku (ptak taki jest przeciwieństwem bliźniaków) i nie jest to cecha dziedziczona.

Pokazana poniżej aleksandretta obrożna, pojawiła się w hodowli Iana z Queensland (Australia). Rodzicami tej papużki był samiec niebieski i zielona samica, nosicielka genu niebieskiej.

    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2007 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!