Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          O mnie     │   Istnieje od 2000 roku


    zabawki z warzyw o owocówUWAGA
Skopiowanie poniższego tekstu lub zdjęć i umieszczenie na swoich stronach (w całości lub we fragmentach) jest złamaniem prawa.
więcej na ten temat

Wiadomo, że papugi potrzebują wielu zabawek. Najlepsze są naturalne drewniane. Ale można zrobić również zabawki z warzyw. Papugom jedzącym normalnie warzywa i owoce dostarczą one trochę zabawy i zajęcia. Papugom, które nie chcą nic takiego jeść, powinny pomóc w nauczeniu się jedzenia tych potrzebnych im pokarmów.

Jakie zabawki możemy zrobić z warzyw i owoców?

 • Najprostszą będzie powieszenie kawałka, np. w kształcie kulki, plasterka lub jakimkolwiek jak przyjdzie nam do głowy, na sznureczku lub rzemyku. Pamiętajmy tylko żeby nie wieszać za dużo kawałków - zabawki z takich naturalnych elementów mogą być w klatce tylko przez krótki czas. Wszystko czego papuga nie zje w czasie zanim może się zepsuć musimy wyrzucić.
 • Marchewkę lub buraka można przewiercić przy grubszym końcu i razem z liśćmi powiesić w klatce.
 • Marchewkę należy przewiercić w grubszym końcu, następnie obieraczką do warzyw nacinać od cieńszego końca tak aby powstało coś w rodzaju 'mopa'. Tak spreparowaną marchewkę należy zawiesić w klatce.

  zab

 • Z jabłek, marchewki można specjalnymi wycinarkami wycinać np. spirale.
 • Większą marchewkę należy zawiesić w klatce jako najwyższą żerdź. Papuga na pewno pójdzie usiąść na nowej żerdzi. Najprawdopodobniej też zacznie pocierać o nią dziobem i w końcu żuć. Nawet papuga, która nie chce jeść warzyw w takiej sytuacji powinna nauczyć się jedzenia.
 • Główki brukselki można zawiesić na sznureczki jak korale, podobnie można nawlec np. połówki czereśni albo jakiekolwiek kawałki owoców i warzyw.

  zab
  Owoce nie mogą być nawleczone na nitkę (tak jak pokazane jest to na zdjęciu) ponieważ papuga po zjedzeniu ich mogłaby się zaplątać w cienką nitkę - konieczne jest nawleczenie na sznurek.

 • Cały pęd brukselki wstawiony do klatki powinien zainteresować papugę. Można też ustawić taki pęd poza klatką ale w zasięgu dzioba papugi (to co zabronione smakuje najlepiej).

Na pewno można wymyślić różne inne zabawki zrobione z warzyw i owoców. Trzeba tylko obserwować papugę, patrzeć co lubi, jakie zabawki, jakie kształty.


Artykuł przeniesiony ze stron Cockatiel czyli Nimfa. Ukazał się w 2002 roku.    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2013 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!