logo


    Strona główna serwisu o papugach          Strona głowna serwisu o chorobach drobiu            


    Moje posty na forum dyskusyjnymNie jestem hodowcą, nie hoduję i nie rozmnażam kur. Moje zainteresowanie drobiem (zwłaszcza kurami)  jest zawodowe, związane z weterynarią (anatomia, fizjologia, embriologia, choroby i leczenie, żywienie itp.).

Ptakami interesuję się od ponad 10 lat, od co najmniej kilku lat interesuję się chorobami ptaków.

W 2013 roku skończyłam szkołę weterynaryjną, zdałam egzamin i uzyskałam tytuł technika weterynarii. Nabywam też doświadczenie w lecznicy.

Swoją wiedzę czerpię z literatury, którą udało mi się zgromadzić, a także z dostępnych w Internecie naukowych artykułów.

Bibliografia - tutaj jest spis książek, które posiadam i które wykorzystuję zarówno do pisania postów na Forum, jak i do pisania artykułów. Wykorzystuję też książki weterynaryjne, których spis jest tutaj.

Na forach i w Interncie przekazuję to czego się nauczyłam oraz informacje, do których mam dostęp. Zdobycie zarówno wiedzy, jak i literatury, nie miałoby sensu gdybym nie mogła tego wykorzystać i przekazać innym. Chciałabym żeby jak najwięcej informacji było ogólnie dostępnych, zebranych i w języku polskim. Chciałabym swoją wiedzą pomóc innym. Nie tylko właścicielom, ale także samym ptakom. Nie chcę wykorzystywać swojej wiedzy tylko w pracy i za pieniądze. Chcę się nią dzielić.

Piszę dla osób, które chcą się jak najwięcej dowiedzieć i chcą jak najwięcej wiedzieć; dla osób, które cenią wiedzę i uważają, że wiedza jest podstawą i jest konieczna żeby zdobywać własne doświadczenie; dla osób, które doceniają mnie i to co robię.

Nie jestem nieomylna, to co piszę nie jest prawdą objawioną, ale staram się przekazywać tylko wartościowe i wiarygodne informacje czerpane z wartościowych źródeł.

Informacje mogę przekazywać w zasadzie na trzy sposoby. Jeśli piszę, że coś jest tak, a nie inaczej, to oznacza, że nie ma co do tego wątpliwości (przynajmniej na aktualnym poziomie wiedzy). Jeśli piszę, że coś się sądzi, tak przypuszcza, to znaczy, że nie ma pewności, ale takie są powszechne opinie. Natomiast jak piszę, że ja coś sądzę albo myślę tak, a nie inaczej, to znaczy, że są to tylko moje sądy, które mogą być mniej lub bardziej poprawne.

Więcej o mnie i moich zainteresowaniach papugami.

 


   


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2012 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!