Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Dzikie papugi w EuropieOd wielu lat w Europie istnieją populacje dzikich papug. Mało kto o tym wie, a i w atlasach papug najczęściej nie wymienia się Europy jako miejsca występowania dzikich papug. Tymczasem coraz częściej papugi trafiają do krajowych spisów rodzimych gatunków.

Strony te mają na celu pokazanie gdzie i jak żyją dzikie papugi w Europie. Czytelników, którzy mieszkają poza granicami Polski, w miastach gdzie występują dzikie papugi, prosimy o kontakt.

Teksty, które zaprezentujemy pochodzą z dawnych stron Papuzi Portal i zostały napisane w 2000 roku. Będą one aktualizowane o nowe dane. Jest to tłumaczenie fragmentów niemieckich stron (ówczesnej wersji) Halsbandsittiche.org dokonane za zgodą Autora. Wszystkie zdjęcia (poza jednym) pochodzą także z tamtych stron.

UWAGA - niniejszy tekst nie jest i nie może być zachętą do wypuszczania ptaków na wolność! Wypuszczanie ptaków, urodzonych i wychowanych w niewoli, przyzwyczajonych do innego klimatu JEST BARBARZYŃSTWEM i NIC nie usprawiedliwia takiego zachowania!

Obserwacje dzikich papug w Europie
Aleksandretty obrożne z Wiesbaden
Mnichy w Europie
Aleksandretty większe w Wiesbaden
Amazonki w Europie
Konury w Europie

Aleksandretty obrożne i mnichy na południu Hiszpanii (link zewnętrzny)

W przygotowaniu kolejne teksty oraz uaktualnienia informacji o konkretnych papugach.

***

Podjęliśmy współpracę z Araproject, osobami, które zajmują się obserwacją dzikich europejskich papug. Dzięki temu Czytelnicy naszych stron będą mieli dostęp do ciekawych artykułów, które ukażą się u nas w polskim tłumaczeniu, a także do różnych newsów związanych z papugami.

Narodowa awifauna a aleksandretty obrożne w parkach w Hadze (Holandia) (2007)
Skradzione pisklęta ary żółtoskrzydłej (2006)

 

 


    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2007 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!